Ankiety - najpopularniejsze wykresy do przedstawienia danych ankietowych

Za pomocą wykresów osoby przeprowadzające ankiety mogą przedstawić zebrane dane. W zależności od informacji, które chcą przedstawić osoby przeprowadzające ankiety mogą skorzystać z różnego rodzaju wykresów, które ułatwią odbiorcom rozumienie przedstawianych treści.

Używanie wykresów

Wykres lub graf jest wizualną prezentacją danych. Głównym celem korzystania z wykresów jest wyświetlanie danych biznesowych w znaczący sposób. Dobre wykresy przekazują informacje łatwo i szybko osobom zainteresowanym, podczas gdy zły wykres pozostawia użytkownika zdezorientowanym. Podkreślają one istotne cechy danych i dostarczają wygodnej metody porównywania różnych zestawów danych. Niezależnie od tego, czy chcesz pokazać związek, podkreślić trend, czy dokonać porównania, wykresy pomagają odbiorcom zrozumieć, o czym mówisz. Na podstawie ankiety można przygotować dobry wykres, który będzie precyzyjny, a zarazem przejrzysty. Jak również wykres zły, który będzie niejasny i mylący dla grona odbiorców. Istnieje kilka typów wykresów, takich jak wykres słupkowy, liniowy, diagram Venna, wykres kołowy i wiele innych. Różne sytuacje wymagają różnych typów wykresów dla prostej i jasnej prezentacji danych, które zebrałeś za pomocą ankiety. W tym celu należy wybrać wykres, który najlepiej pasuje do danej sytuacji. Warto, więc przyjrzeć się najczęściej stosowanym wykresom.

Wykres słupkowy

Wykresy słupkowe są rodzajem wykresu używanego do wyświetlania i porównywania liczb, częstotliwości lub innych miar dla różnych dyskretnych kategorii danych. Wykresy słupkowe są jednym z najczęściej używanych typów wykresów, ponieważ są proste w tworzeniu i bardzo łatwe w interpretacji. Są one również elastycznym typem wykresu i istnieje kilka odmian standardowego wykresu słupkowego, w tym poziome wykresy słupkowe, wykresy zgrupowane lub składowe. Wykresy słupkowe są najczęściej wykorzystywane do porównywania rzeczy pomiędzy różnymi grupami lub do śledzenia zmian w czasie. Jednakże, gdy próbujemy zmierzyć zmiany w czasie, wykresy słupkowe są najlepsze, gdy zmiany są większe - widoczne.

Wykres kołowy

Jest to jeden z najpopularniejszych typów wykresów. Są one używane do porównywania części. Każdy łuk jest wytyczony poprzez budowanie rozłożonych linii od jego zamknięcia do punktu centralnego okręgu, tworząc łuki. Suma wszystkich części wykresu wynosi zawsze 100%.

Infografiki wideo

Infografiki video lub infografiki animowane to kolejny sposób na prezentację statystyk. Infografiki wideo są tworzone poprzez łączenie różnych animacji w jednym filmie informacyjnym. Pomaga to w wyjaśnieniu danych, które dostarczyły ankiety w angażujący sposób. Może dodać dodatkowy wymiar ekscytacji i zapewnić krótki przegląd danych biznesowych. Poza tym, infografiki wizualne stanowią skuteczne źródło komunikacji, zdolne do przekazywania konkretnych i złożonych informacji bez wysiłku. Jeśli masz dobry pomysł na infografikę wideo, możesz stworzyć infografikę wideo dla swojej firmy.

Wymienione rodzaje wykresów z pewnością idealnie się sprawdzą do przestawienia zebranych danych z ankiety. Wizualizacja danych za pomocą różnego rodzaju wykresów, czy plików wideo wpłynie na lepsze zrozumienie prezentowanych danych. Warto przeprowadzać ankiety, gdyż ich opracowanie nie jest skomplikowanym zadaniem, gdyż istnieje wiele różnych wykresów służących do prezentowania danych, które umożliwią zrozumienie zebranych danych.


"Współpraca z przedstawicielami firmy Biostat charakteryzowała się godnym pochwały profesjonalizmem, rozumieniem potrzeb klienta i szybkim reagowaniem na nie, a powstały w wyniku współpracy produkt finalny cechuje wysoka jakość"

Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera

"Firma Biostat wywiązuje się z swoich zobowiązań profesjonalnie i terminowo. Zaproponowane przez firmę rozwiązania techniczne i logistyczne spełniają nasze oczekiwania merytoryczne oraz są intuicyjne dla użytkownika systemu"

Mundipharma Polska

"Cały zakres prac powierzonych firmie Biostat, realizowany był bardzo sprawnie i szybko. Na każdym etapie pracownicy firmy, uwzględniali nasze prośby dotyczące wyglądu i funkcjonalności systemu"

Śląski Uniwersytet Medyczny W Katowicach
16

Lat Doświadczenia

30

Ekspertów

40

Firm Farmaceutycznych

1000

Badań

Kontakt

Biostat


ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 22 12 28 025

Tel. kom.: (+48) 668 300 664

E-mail: biuro@biostat.com.pl

www.biostat.com.pl