Elektroniczna dokumentacja medyczna - czym jest?

EDM, elektroniczna dokumentacja medyczna służy do zapisywania zdarzeń medycznych, zaleceń lekarskich, wprowadzonego leczenia oraz wyników badań lekarskich. Dzięki elektronicznej dokumentacji medycznej możliwy jest dostęp do wszystkich danych na temat pacjenta, zebranych w jednym miejscu.

 

Do czego służy elektroniczna dokumentacja medyczna?

EDM, elektroniczna dokumentacja medyczna to zebrane w jednym miejscu w formie elektronicznej wszystkie dokumenty medyczne na temat stanu zdrowia pacjenta, przebiegu jego choroby i leczenia, a także dokumenty wystawione przez lekarza jak e-Recepty, e-Skierowania i e-Zwolnienia.

 

Na elektroniczną dokumentację medyczną, składają się:

  • e-Recepty, e-Skierowania, e-Zwolnienia,
  • informacje na temat urazów (zdarzeń medycznych) oraz rozpoznanych chorób,
  • zalecenia lekarskie oraz zalecenia trybu życia, diety,
  • wpisy do karty uodparniania (szczepienie na Covid-19),
  • wyniki przeprowadzonych badań z opisem,
  • ewentualne odmowy przyjęcia do szpitala wraz z powodem,
  • informacja dla specjalisty, do którego kierowany jest pacjent.

 

Unowocześnienie formy zapisywania i przechowywania danych na temat pacjenta usprawniło proces przekazywania informacji, dzięki temu zminimalizowane zostało również ryzyko niezamierzonych błędów.

 

Od lipca ubiegłego roku. prowadzenie zdarzeń medycznych w formie elektronicznej jest obowiązkowe dla wszystkich placówek lekarskich, dlatego, jeżeli nie prowadzisz jeszcze dokumentacji gabinetu w formie elektronicznej, zachęcamy do zapoznania się z naszym programem dla gabinetu lekarskiego - Medfile. Medfile to nowoczesny i na bieżąco aktualizowany program dla gabinetów oraz placówek medycznych. Oprogramowanie jest cały czas ulepszane, aby zachować jakość świadczonych usług na najwyższym poziomie.

 

Jakie korzyści wprowadza EDM?

Elektroniczna dokumentacja medyczna to szereg ułatwień, zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów, które mają na celu polepszenie jakości świadczonych usług medycznych. Elektroniczna dokumentacja medyczna ułatwia pracę lekarzy, dzięki stałemu dostępowi do danych medycznych pacjenta. Wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej w dużej mierze usprawniło proces przekazywania informacji między placówkami medycznymi.

 

Praca lekarzy oraz specjalistów jest o wiele sprawniejsza, gdy w każdej chwili możliwe jest dotarcie do poszukiwanych informacji na temat leczonego pacjenta, z pominięciem czasochłonnego procesu przeglądania papierowej dokumentacji. Z kolei pacjent zyskał możliwość decydowania o udostępnianych na jego temat danych, może również w każdej chwili uzyskać wgląd w historię swojej choroby czy odnaleźć recepty i skierowania. Dzięki elektronicznej dokumentacji medycznej pacjent nie musi pamiętać o zabraniu historii choroby na wizyty lekarskie, nie musi również obawiać się zagubienia lub zniszczenia recept.

 


Elektroniczna Dokumentacja Medyczna EDM program do gabinetu

"Współpraca z przedstawicielami firmy Biostat charakteryzowała się godnym pochwały profesjonalizmem, rozumieniem potrzeb klienta i szybkim reagowaniem na nie, a powstały w wyniku współpracy produkt finalny cechuje wysoka jakość"

Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera

"Firma Biostat wywiązuje się z swoich zobowiązań profesjonalnie i terminowo. Zaproponowane przez firmę rozwiązania techniczne i logistyczne spełniają nasze oczekiwania merytoryczne oraz są intuicyjne dla użytkownika systemu"

Mundipharma Polska

"Cały zakres prac powierzonych firmie Biostat, realizowany był bardzo sprawnie i szybko. Na każdym etapie pracownicy firmy, uwzględniali nasze prośby dotyczące wyglądu i funkcjonalności systemu"

Śląski Uniwersytet Medyczny W Katowicach
16

Lat Doświadczenia

30

Ekspertów

40

Firm Farmaceutycznych

1000

Badań

Kontakt

Biostat


ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 22 12 28 025

Tel. kom.: (+48) 668 300 664

E-mail: biuro@biostat.com.pl

www.biostat.com.pl