Kiedy skorzystać z e-Wizyty u lekarza online?

Konsultacje u lekarzy online cieszą się coraz większą popularnością. Powodów jest wiele, a jednym z nich jest znaczna oszczędność czasu, co jest ogromną zaletą dla osób mających przepełniony obowiązkami grafik. Kiedy jeszcze warto skorzystać z pomocy lekarzy online i dla jakich grup pacjentów jest to najdogodniejsze rozwiązanie?

 

Niekorzystna lokalizacja

 

Nieczęsto myśli się o tym, jak trudny dostęp do specjalistycznej opieki lekarskiej mają osoby z mniejszych miast, zwłaszcza mieszkańcy wsi. Niestety w ich przypadku udanie się na wizytę do lekarza specjalisty to konieczność pokonywania dziesiątek kilometrów, często po to, by czekać długo w kolejce, a następnie móc liczyć na zaledwie 15-minutową rozmowę.

 

Dzięki telemedycynie takie osoby mogą jednak uzyskać specjalistyczną pomoc i to bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki lekarzom online aż 40 różnych specjalizacji, do których można dotrzeć dzięki platformie haloDoctor.pl. Każdego miesiąca korzysta z niej ponad 200 tys. osób co doskonale potwierdza, jak wygodne jest to rozwiązanie.

 

Potrzeba uzyskania drugiej opinii lekarskiej

 

Osoby niezadowolone z dotychczasowej pomocy uzyskiwanej w gabinetach lekarskich, również chętnie korzystają z platformy haloDoctor.pl. Taka sytuacja ma miejsce m.in. wtedy, gdy pacjent chce otrzymać drugą opinię lekarską w przypadku różnych dolegliwości lub raz jeszcze skonsultować dotychczasowe wyniki badań.

 

W takiej sytuacji korzystanie z pomocy lekarza online również jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, głównie dlatego, że można ją uzyskać w dogodnym dla siebie terminie, bez wychodzenia z domu.

 

Niemożność osobistej wizyty u lekarza ze względu na stan zdrowia

 

„Trzeba mieć końskie zdrowie, żeby chorować”. To powiedzenie niestety często jest zgodne z prawdą. Długie kolejki w gabinetach lekarskich, konieczność oczekiwania kilku tygodni na wizytę oraz niemożność uzyskania opieki specjalisty, gdy jest to niezbędne, to codzienność dla wielu Polaków. A także nieco bardziej prozaicznie, bowiem często „zwykła” grypa może zupełnie przekreślić wizytę u medyka.

 

Właśnie w takich sytuacjach sprawdza się pomoc lekarzy online, którzy działają dokładnie wtedy, gdy pacjenci tego potrzebują. Konsultację można odbyć bez wychodzenia z domu, czyli bez ryzykowania własnego zdrowia. To ważna kwestia, zwłaszcza dla osób, które mają osłabiony układ odpornościowy i powinny ograniczać wyjścia do dużych skupisk ludzi.

 

Potrzeba szybkiego kontaktu z lekarzem

 

Kolejną sytuacją, w której sprawdza się korzystanie z pomocy lekarzy online, jest konieczność sprawnego uzyskania pomocy lekarskiej. Jedną z takich sytuacji jest wypisanie recepty na antykoncepcję awaryjną. Taki preparat kobieta powinna przyjąć jak najszybciej, aby zwiększyć jego skuteczność.

 

Niestety oczekiwanie w gabinecie lekarskim na wypisanie e-Recepty to coś, czego większość kobiet chciałaby uniknąć, zwłaszcza w takiej sytuacji. Rozwiązaniem jest pomoc lekarza online, który receptę elektroniczną wyda w zaledwie kilka minut.

 

Jak doskonale widać dziesiątki jest sytuacji, w których porada od lekarza online jest absolutnie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli także ty jej potrzebujesz, wejdź na haloDoctor.pl i dołącz do ponad 200 tys. pacjentów, którzy każdego miesiąca korzystają z takiej możliwości.


elektroniczna recepta Elektroniczna Dokumentacja Medyczna lekarz online

"Współpraca z przedstawicielami firmy Biostat charakteryzowała się godnym pochwały profesjonalizmem, rozumieniem potrzeb klienta i szybkim reagowaniem na nie, a powstały w wyniku współpracy produkt finalny cechuje wysoka jakość"

Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera

"Firma Biostat wywiązuje się z swoich zobowiązań profesjonalnie i terminowo. Zaproponowane przez firmę rozwiązania techniczne i logistyczne spełniają nasze oczekiwania merytoryczne oraz są intuicyjne dla użytkownika systemu"

Mundipharma Polska

"Cały zakres prac powierzonych firmie Biostat, realizowany był bardzo sprawnie i szybko. Na każdym etapie pracownicy firmy, uwzględniali nasze prośby dotyczące wyglądu i funkcjonalności systemu"

Śląski Uniwersytet Medyczny W Katowicach
16

Lat Doświadczenia

30

Ekspertów

40

Firm Farmaceutycznych

1000

Badań

Kontakt

Biostat


ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 22 12 28 025

Tel. kom.: (+48) 668 300 664

E-mail: biuro@biostat.com.pl

www.biostat.com.pl