Statystyka do prac naukowych
Profesjonalne analizy statystyczne
Postępowanie badawcze rozpoczynające pracę nad nowym projektem, eksplorującym zagadnienia dotychczas niezbadane, powinno obejmować dotarcie do danych o charakterze pierwotnym. Nierzadko pozyskanie takich informacji to zadanie trudne, a przede wszystkim długotrwałe. Tymczasem badacz uniwersytecki zaprzątnięty jest zadaniami dalece wykraczającymi poza schematycznie realizowane pozyskiwanie danych źródłowych i ich statystyczne opracowywanie. Jednocześnie wymogi administracyjne, które rządzą światem nauki, obligują kreatywne umysły do licznych czynności poza naukowych, które mają na celu właściwe działanie placówki naukowej. Realizując obowiązki związane z zarządzaniem badaniami, wypełniając stosy formularzy i dokumentów naukowcy wytracają impet, który kiedyś pozwolił ich kolegom daleko przesunąć granice wiedzy. Niezwykle trudno odzyskać czas, który naukowiec traci w związku z czynnościami administracyjnymi. Dlatego tak istotna jest statystyka do prac naukowych.
W poszukiwaniu sprawdzonych rozwiązań
Próby związane z przekazywaniem zadań o charakterze powtarzalnym innym pracownikom niestety nie zawsze korzystnie odbijają się na jakości i rzetelności badania. Osoby angażowane do tych czynności potrzebują nie tylko niezbędnej wiedzy i przygotowania praktyczno-teoretycznego, ale i znajomości badanej problematyki, oraz stosownego zorientowania się w wymaganiach pomysłodawcy-badacza. Społeczność badaczy nie zawsze jest również przyjazna, a warunki administracyjnych wymogów uczelni podsycają często konkurencję pomiędzy poszczególnymi jednostkami. Gdzie zatem szukać straconego czasu? Albo gdzie szukać lojalnych, profesjonalnych współpracowników, którym z czystym sercem i sumieniem powierzyć można realizację badań terenowych, związaną z pozyskiwaniem danych źródłowych oraz profesjonalne analizy statystyczne zebranego materiału badawczego?
Profesjonalizm
Istnieją poza uczelniami wyższymi firmy, których oferta zawiera usługi takie jak statystyka dla nauki, badania dla nauki czy wsparcie dla nauki, rozumiane ogólniej, w skład którego wchodzi ogromny zespół czynności związanych z pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych, ale także ich interpretacją oraz przedstawieniem graficznym wraz z omówieniem. Tego typu pomocnicze raporty stanowią rzetelną podbudowę artykułów naukowych, będących znakomitą okazją do poszerzenia naukowego dorobku. Aktualizacja wyników dotychczas prowadzonych badań także stanowi ważną podbudowę dla artykułów naukowych, ponadto pomagając w utrzymaniu osiągnięć w stałym progresie.
Wsparcie dla nauki
Współcześnie możliwości pozwalają na scedowanie na firmę badawczą pewnej części obowiązków dotyczących dotarcia do pierwotnych danych i przygotowania stosownych analiz statystycznych dla nauki, a także wykorzystania testów matematycznych i obróbki danych, zmierzającej do wykrycia obecnych w nich trendów i korelacji. Wykwalifikowani pracownicy firmy badawczej mają możliwość skupienia swoich wysiłków w całości na zleconym zadaniu, nie ulegają rozproszeniu w związku z natłokiem alternatywnych obowiązków i tym samym mogą zapewnić czas i spokój niezbędne badaczowi dla systematycznego rozszerzania widnokręgu nauki. Jednocześnie nie traci się poczucia odpowiedzialności za projekt ani nie ma potrzeby niepokoić się jakością wyników i rzetelnym stosunkiem współpracowników do wykonywanych obowiązków.