Wskazówki jak przeprowadzić ankietę online

Przy tak wielu narzędziach ankietowych dostępnych obecnie na rynku, może się wydawać, że każdy może przeprowadzić ankietę online. Jednakże, aby uzyskać optymalne wyniki swoich badań, należy zastosować najlepsze praktyki, które są wykorzystywane przez ekspertów w tej dziedzinie. Dobrze przeprowadzona ankieta online pozwoli nam uzyskać wiele cennych informacji, które będzie można wykorzystywać w dalszych działaniach. Oto najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci rozpocząć i przeprowadzić ankietę online z powodzeniem.

Opracowanie solidnych oraz mierzalnych celów ankiety online

Jednym z kluczy do uzyskania doskonałych wyników podczas przeprowadzania ankiety online jest poświęcenie czasu na budowanie jasnych i ukierunkowanych celów dla swoich badań. Solidne, mierzalne cele dają nam wskazówki, w jaki sposób należy opracowywać pytania ankietowe i analizować ich wyniki. Jeśli nie mamy jasnego wyobrażenia o tym, czego właściwie szukamy w naszej ankiecie online, nasze wyniki będą odzwierciedlać to przypadkowe podejście. Jeśli potrzebujemy pomocy w opracowaniu celów, możemy skonsultować się z ekspertami w zakresie tworzenia ankiet. Często zdarza się, że eksperci są dostępni do konsultacji w ramach zespołu wsparcia klienta Twojej platformy ankietowej.

Wybranie platformy do przeprowadzenia skutecznej ankiety online

Ważnym czynnikiem podczas przeprowadzania ankiety online jest wybór odpowiedniego oprogramowania, które należy wybrać do stworzenia ankiety internetowej. Odpowiednio dobrane oprogramowanie ankietowe może zmienić Twój projekt, dostarczając Ci przyjaznych dla odbiorców narzędzi do tworzenia ankiet, jak również atrakcyjnego formatu, który pomoże zaangażować Twoich respondentów. Jednym z takich narzędzi, z którego korzysta wielu profesjonalistów jest SurvGo™, ponieważ oferuje szeroki wachlarz elastycznych funkcji, które pozwolą nam stworzyć skuteczną ankietę online z łatwą i szybką dystrybucją oraz gromadzeniem danych. Po wybraniu odpowiedniej platformy, można opracować konkretne pytania ankietowe i przygotować właściwą ankietę do dystrybucji. Portal SurvGo™ po zakończeniu badania automatycznie generuje różnego rodzaju wykresy oraz tabele, które pokazują w sposób graficzny uzyskane wyniki, dzięki temu osoby przeprowadzające badania mogą zaoszczędzić sporo czasu.

Udostępnienie przygotowanej ankiety online oraz gromadzenie wyników respondentów

Narzędzie ankietowe, które wybieramy, powinno dać nam kilka sposobów na wdrożenie ankiety do respondentów. Kiedy przeprowadzamy ankietę online, możemy chcieć rozpowszechnić ją za pomocą linka, który może być użyty przez każdego respondenta lub wygenerować indywidualny link dla każdej osoby ankietowanej. Wszechstronne oprogramowanie ankietowe pozwoli nam na jedno i drugie. Po zebraniu potrzebnych odpowiedzi można wyeksportować je do zewnętrznego narzędzia analitycznego, aby móc pracować z danymi w bardziej dogłębny sposób, niż otrzymane analizy z programu ankietowego.

Choć kuszące może być natychmiastowe przeprowadzenie ankiety online, korzyści płynące z czasu spędzonego na dokładnym przeanalizowaniu badania i jego rozwoju będą znacznie bardziej opłacalne na etapie analizowania otrzymanych wyników. Starannie przygotowany zestaw pytań opartych na solidnych celach badawczych sprawia, że ankieta online jest skuteczna całościowo, podczas gdy ta wyrzucana w pośpiechu często prowadzi do niepełnych wyników. Innym istotnym elementem jest odpowiednie narzędzie ankietowe online, więc zanim zdecydujesz się na produkt taki jak SurvGo™, poświęć trochę czasu na jego poznanie.


"Współpraca z przedstawicielami firmy Biostat charakteryzowała się godnym pochwały profesjonalizmem, rozumieniem potrzeb klienta i szybkim reagowaniem na nie, a powstały w wyniku współpracy produkt finalny cechuje wysoka jakość"

Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera

"Firma Biostat wywiązuje się z swoich zobowiązań profesjonalnie i terminowo. Zaproponowane przez firmę rozwiązania techniczne i logistyczne spełniają nasze oczekiwania merytoryczne oraz są intuicyjne dla użytkownika systemu"

Mundipharma Polska

"Cały zakres prac powierzonych firmie Biostat, realizowany był bardzo sprawnie i szybko. Na każdym etapie pracownicy firmy, uwzględniali nasze prośby dotyczące wyglądu i funkcjonalności systemu"

Śląski Uniwersytet Medyczny W Katowicach
16

Lat Doświadczenia

30

Ekspertów

40

Firm Farmaceutycznych

1000

Badań

Kontakt

Biostat


ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 22 12 28 025

Tel. kom.: (+48) 668 300 664

E-mail: biuro@biostat.com.pl

www.biostat.com.pl